زمان جاری : 24 فروردين 1400 نام کاربری :
پسورد :
یا عضویت | رمز عبور را فراموش کردم

golia70
ارسال‌ها : 164
عضویت: 2019-04-29 13:59:46
محل زندگی:
سن: 23
شناسه یاهو: ندارد
تعداد اخطار: 0
تشکرها : 0
تشکر شده : 0
پاسخ : <-AnswerId-> RE بررسی تاثیر لیزر در درمان بیماری های نشیمنگاهی و دلیل محبوبیت آن
بررسی تاثیر لیزر در درمان بیماری های نشیمنگاهی و دلیل محبوبیت آن

مقعد مهمترین بخش گوارش است که از اسفنکتر داخلی و خارجی برای دفع تشکیل شده است. اختلال در هر یک از اجزا و سلول های مقعد باعث به وجود آمدن بیماری هایی مانند هموروئید یا بواسیر، شقاق، کیست مویی و…. خواهد شد.

با توجه به آمار و اطلاعات پزشکی، بیماری های نشیمنگاهی و مقعدی روز به روز در حال زیاد شدن و گسترش می باشد. در این میان برخی از افراد هم به دلایل مختلفی مثل ترس و یا خجالت به پزشک مراجعه نمی کنند و این خود باعث بدتر شدن بیماری و مشکل شدن روند درمان خواهد شد. فرد مبتلا باید بداند در صورت مشاهده علائم اولیه و نشانه هایی مانند درد مقعد و یا خونریزی و …  اگر برای تشخیص و یا درمان اقدامی نکند ممکن است این علائم نشانه هایی از بیماری های پرخطر تری مثل سرطان مقعد و یا… باشد.

یکی از شایع ترین و دردناک ترین بیماری های مقعدی بواسیر می باشد که تقریباً تمامی افراد بزرگسال در طول زندگی خود برای یک بار هم که شده آن را تجربه کرده اند و یا برخی از علائم بواسیر را داشته اند. برای درمان این بیماری در عصر حاضر راه و روش های زیادی وجود دارد که هرکدام معایب و مزایای خاص خود را دارند برای مثال رابربند یا استاپلر روشی برای درمان هموروئید می باشد که در روش رابربند با بستن باند لاستیکی به دور زائده و توده ی بیرون زده ی بواسیر، جریان خون رسانی به آن قطع شده و بعد از مدتی می افتد. این روش بسیار دردناک بوده و به طور قطعی و صد در صد هم نمی توان گفت که بدون بازگشت و عود می باشد علاوه بر اینها ممکن است نیاز به استراحت و طی کردن دوره نقاهت داشته باشد.

در روش استاپلر هم با استفاده از یک دستگاه مانند منگنه جریان خونرسانی به عروق هموروئید را قطع می کنند تا بعد از مدتی به طور کامل از بین برود.

در واقع در تمام روش ها به جز لیزر درمانی نوعی جراحی و تهاجم وجود داشت که باعث از بین بردن یا بریدن و افتادن توده می شد. اما امروزه تنها روش غیرجراحی و کم تهاجم درمان بواسیر یا هموروئید با لیزر می باشد که به دلیل محبوبیتی که دارد انتخاب اول بیشتر بیماران می باشد. در لیزر هموروئید، بیمار درد یا خونریزی نداشته و به صورت سرپایی درمان می شود و همان روز هم می تواند به ادامه کارهای روزمره خودش رسیدگی کند. این روش معمولاً در کمتر از نیم ساعت قابل انجام است و نتیجه ان دائمی بوده و این طور نیست که بیمار باید برای درمان چند جلسه مراجعه کند.

نه تنها در مورد بواسیر یا هموروئید بلکه در مورد تمامی بیماری های نشیمنگاهی هم توصیه پزشکان و هم انتخاب خود بیماران همین روش می باشد. شاید بپرسید چرا؟

ادامه در https://jarah.clinic/articles/%d9%85%d8%b2%db%8c%d8%aa-%d9%84%db%8c%d8%b2%d8%b1/امضا کاربر
[url=http://www.nikantnt.com/]تابلو سازی[/url] [url=http://jarah.clinic/]کلینیک نوین[/url] [url=http://vanaklaser.ir/]ونک لیزر[/url]
1399/3/8
نقل قول این ارسال در پاسخ گزارش این ارسال به یک مدیر

برای نمایش پاسخ جدید نیازی به رفرش صفحه نیست روی تازه سازی پاسخ ها کلیک کنید !
پرش به انجمن :